Actaiuris Forum Prawa Mediów Elektronicznych

Praktyki Hogan Lovells

PROGRAM PRAKTYK 2017

Warszawskie biuro międzynarodowej kancelarii Hogan Lovells zaprasza studentki i studentów IV i V roku oraz absolwentów prawa do odbycia płatnych praktyk w czerwcu, lipcu, sierpniu oraz we wrześniu.

Przygotowany przez nas program praktyk to idealny start dla Twojej kariery. Pracując ramię w ramię z partnerami, prawnikami i innymi aplikantami, spędzisz co najmniej miesiąc na wspieraniu bieżącej obsługi klientów w wielu zróżnicowanych obszarach prawa. Zajmiesz się sporządzaniem i tłumaczeniem dokumentów, przeprowadzaniem badań prawnych oraz research'ów, a także innymi rozwijającymi zadaniami. Dajemy Ci możliwość zdobycia praktycznej wiedzy dodatkowo popartej osobistym zaangażowaniem w kompleksowe projekty i transakcje.

Oferujemy:
• możliwość pracy w wybranym departamencie jednej z największych międzynarodowych kancelarii na świecie, regularnie klasyfikowanej i nagradzanej przez międzynarodowe rankingi
• zatrudnienie za wynagrodzeniem w formie umowy zlecenia
• szansę zdobycia doświadczenia zawodowego oraz rozwoju pod opieką doświadczonych prawników
• miłą atmosferę pracy
• dla najlepszych – możliwość stałego zatrudnienia

Jeśli chcesz stać się częścią biura Hogan Lovells Warszawa prześlij swoje CV oraz list motywacyjny w języku polskim i angielskim na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Wszystkie zgłaszane do nas aplikacje są na bieżąco ewaluowane, więc nie zwlekaj do ostatecznego terminu z nadesłaniem swojego zgłoszenia.

W aplikacji prosimy o dopisanie klauzuli: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Hogan Lovells (Warszawa) LLP (Spółka partnerska), oddział w Polsce przy ul. Nowogrodzkiej 50, 00-695 Warszawa, dla celów obecnych i przyszłych rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 roku o ochronie danych osobowych)".
Jednocześnie informujemy, że osoby przesyłające aplikacje dla Hogan Lovells mają prawo do: cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem; dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

O FIRMIE
Hogan Lovells to kancelaria prawna o globalnym zasięgu, oferująca kompleksowe usługi doradztwa prawnego oraz podatkowego w ponad 45 biurach zlokalizowanych na 6 kontynentach. Nasze warszawskie biuro z zespołem ponad 70 prawników jest jednym z wiodących w kraju.
Jako nieliczni znajdujemy się w gronie międzynarodowych kancelarii prawnych zdolnych do przeprowadzenia najbardziej interesujących i skomplikowanych transakcji, wykraczających poza granice państw i kontynentów. Od wielu lat regularnie znajdujemy się w ścisłej czołówce krajowych jak również międzynarodowych, renomowanych rankingów kancelarii prawnych przygotowywanych przez dziennik Rzeczpospolita, Legal 500 EMEA, Chambers & Partners (Europe oraz Global), IFLR1000 i WTR 1000. Dodatkowo w 2016 roku otrzymaliśmy tytuł "Kancelarii Pro Bono" Rankingu Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolita.

Co nas wyróżnia?
Siła płynąca z globalnej sieci powiązań. Rozpiętość zakresu naszych praktyk. Poziom zaufania, jakim darzą nas klienci. Synergia i siła wewnętrznej komunikacji. Elastyczna ścieżka rozwoju i szacunek dla indywidualnego toku myślenia. To wszystko razem wzięte sprawia, że odznaczamy się na tle innych kancelarii.

W Polsce doradzamy w zakresie:
prawa antymonopolowego / konkurencji,
prawa bankowego i finansowego,
fuzji i przejęć,
prawa nieruchomościowego,
papierów wartościowych i rynków kapitałowych,
prawa podatkowego,
prawa pracy,
prawa procesowego (postępowań sądowych i arbitrażu),
prawa spółek, handlowego oraz korporacyjnego,
prawa ubezpieczeń, reasekuracji i funduszy emerytalnych,
prawa własności intelektualnej i przemysłowej,
prawa zamówień publicznych i Partnerstwa Publiczno-Prywatnego,
rynków kapitałowych: dłużnych i equity.

Płatna praktyka BUDIMEX S.A.

Rekrutacja na praktyki do BUDIMEX S.A.


Praktykant/ka w Biurze Budowy (student prawa)

Miejsce pracy Wicimice (pow. gryficki), Goleniów

Kogo poszukujemy:

Studentów prawa (co najmniej III rok studiów).

Do Twoich zadań należeć będzie:

 • przygotowywanie projektów dokumentów pod nadzorem kierownictwa budowy;
 • analiza orzecznictwa i literatury prawniczej na ww. potrzeby. 

Od kandydatów oczekujemy:

 • znajomość podstaw prawa cywilnego i administracyjnego;
 • skrupulatności i umiejętności organizacji pracy;
 • umiejętności komunikacyjnych;
 • dyspozycyjności.

 

Kandydatom spełniającym nasze oczekiwania oferujemy:

 • płatną praktykę w jednej z największych firm budowlanych w Polsce;
 • możliwość zdobycia doświadczenia i poznania kultury organizacyjnej firmy;
 • przyjazną atmosferę pracy.

Osoby zainteresowane powyższą ofertą prosimy o przesłanie aplikacji za pomocą opcji APLIKUJ. Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się jedynie z wybranymi kandydatami. 


Link do ogłoszenia:

Kancelaria Adwokacka nawiąże współpracę

Kancelaria Adwokacka nawiąże współpracę ze studentem (ką) Wydziału Prawa i Administracji US.

Do obowiązków należeć będzie sporządzanie projektów pism procesowych, pozwów, udział w sprawach sądowych, biurowa obsługa Kancelarii. Mile widziane doświadczenie w podobnej pracy, ważniejsza jednak jest chęć i gotowość rozwoju. Elastyczne godziny pracy (umowa zlecenie), 

PRACA NA TERENIE ŚWINOUJŚCIA.


zgłoszenia proszę kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

lub tel. 609 23 23 29

Oferta praktyk

Jesteśmy agencją zatrudnienia, która realizuje cele pożytku publicznego.
Wraz z Krajowym Instytutem Rozwoju Gospodarki,
wspieramy transfer wiedzy między uczelniami, a przedsiębiorstwami, m.in. wspomagając koordynację klastrów.

Nasze biuro mieści się przy Al. Niepodległości 18/403, pracujemy w godz. 8.00-16.00.

 

Studenci do wyboru będą mieli możliwość pracy w:

 

 • ITC sp. z o.o. (InnotechCenter)
 • GAVIS sp. z o.o.
 • Towarzystwo Wiedzy I Przedsiębiorczości
 • Krajowy Instytut Rozwoju Gospodarki
 • Akademia Sztuki Życia
 • Europejskie Centrum Energii Odnawialnej
 • Innych przedsiębiorstwach (wg realizowanej w ramach Klastrów współpracy).


Przykłady dostępnych kierunków znajdują się na stronie www.staze-praktyki.pl

Praca w Kancelarii Radców Prawnych

Kancelaria Radców Prawnych Licht&Przeworska s.c. z siedzibą w Szczecinie przy ul. Tuwima 27/1

poszukuje studenta 4 lub 5 roku kierunku Prawo do pracy w kancelarii.

 

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 91 431 1666

Praktyki w Sądzie Rejonowym Szczecin Prawobrzeże i Zachód

Sąd Rejonowy Szczecin Prawobrzeże i Zachód poszukuje studentów zainteresowanych odbywaniem praktyk w sądzie w charakterze protokolanta na rozprawie. Oferta skierowana do studentów dowolnego kierunku i roku studiów. Możliwość dostosowania godzin odbywania praktyk do planu zajęć na uczelni.

Kontakt: Sąd Rejonowy Szczecin Prawobrzeże i Zachód, Oddział Kadr,

tel. 91 4603 540, 91 4603 541

Odpłatna praca dla studenta / studentki

Krzysztof Wiszniewski Kancelaria Radcy Prawnego w Szczecinie

 

poszukuje studenta lub studentki III-V roku prawa na stanowisko asystenta / asystentki radcy prawnego w wymiarze 20 godzin tygodniowo, na zasadzie umowy o świadczenie usług.

 

Prosimy o przesłanie CV wraz z listem motywacyjnym na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zastrzegamy sobie prawo skontaktowania się z wybranymi Kandydatami.

 

Prosimy o dołączenie klauzuli: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacyjnego, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2014 r. poz. 1182, poz. 1662, z 2015 r. poz. 1309)”.

 

Praca dla studenta

"Kancelaria Adwokata i Radcy Prawnego Matuszewska – Milkiewicz S.C. z siedzibą w Szczecinie przy al. Piastów 74/11 poszukuje studenta lub studentki studiów zaocznych na stanowisko sekretarza/asystenta w wymiarze 4 godzin dziennie (od godz. 10.00 do 14.00 - od poniedziałku do piątku) z wynagrodzeniem w wysokości 13 zł brutto za godzinę (umowa zlecenia).

 

CV wraz z listem motywacyjnym prosimy przesyłać drogą elektroniczną na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Prosimy o dołączenie klauzuli: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacyjnego, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2014 r. poz. 1182, poz. 1662, z 2015 r. poz. 1309)”.

 

Kontakt telefoniczny: 502-600-044."

PŁATNY STAŻ

 

 

Wybranowski Nowicki Biuro Prawne S. Nowicki, A. Łuczak, K. Bielarczyk Sp.j.
(ul. Energetyków 3/4 pok. 105, 70-952 Szczecin)

Kancelaria radców prawnych specjalizująca się w obsłudze przedsiębiorców, w prawie morskim, budowlanym i medycznym przyjmie praktykanta na ODPŁATNY STAŻ..

 

Zgłoszenia wraz z CV oraz listem motywacyjnym prosimy przesyłać na adres Biura Prawnego: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zastrzegamy sobie prawo do skontaktowania się tylko z wybranymi kandydatami.

Przewidujemy możliwość kontynuowania współpracy z praktykantami wyróżniającymi się wiedzą merytoryczną oraz zaangażowaniem.

Płatna praktyka w kancelarii

KANCELARIA ADWOKATA I RADCY PRAWNEGO

z siedzibą w Szczecinie

 

PILNIE poszukuje studentki/studenta, co najmniej czwartego roku studiów prawniczych do odbycia płatnych praktyk z możliwością stałej współpracy.

 

Wymagania:

sumienność, staranność

wysoka kultura osobista

dobra znajomość obsługi komputera (WORD, EXCEL)

bardzo dobra organizacja pracy

komunikatywność

 

 CV prosimy przesyłać drogą elektroniczną na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 Prosimy o dołączenie klauzuli: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacyjnego, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2014 r. poz. 1182, poz. 1662, z 2015 r. poz. 1309)”.

 

Zastrzegamy sobie prawo kontaktu tylko z wybranymi osobami.

Praca w kancelarii - sekretarka

Lubiniecki Sołtyszewski Kancelaria Radców Prawnych Sp. p. w  związku z dynamicznym  rozwojem naszej firmy, obecnie poszukuje kandydatów na stanowisko: sekretarka.

 

Wymagania:

•             Wykształcenie min. średnie (mile widziani absolwenci szkół ekonomicznych, administracyjnych.)

•             Dobra znajomość obsługi komputera (pakiet MS Office oraz umiejętność szybkiego pisania na klawiaturze)

•             Umiejętność pracy w zespole

•             Systematyczność, sumienność, bardzo dobra organizacja pracy

•             Doświadczenie na podobnym stanowisku będzie dodatkowym atutem

 

Zadania:

•             Obsługa programu do elektronicznego obiegu dokumentacji

•             Obsługa programu do zarządzania kancelarią

•             Obsługa recepcyjna sekretariatu kancelarii (prowadzenie dziennika korespondencji za pomocą programu do zarządzania kancelarią, obsługa telefonu, faksu oraz poczty elektronicznej)

•             Prowadzenie terminarza w wersji papierowej i elektronicznej

•             Obsługa klientów kancelarii (organizowanie spotkań, przyjmowanie klientów)

•             Wykonywanie czynności biurowych

 

Oferujemy:

•             Stałą pracę

•             Atrakcyjne warunki wynagrodzenia

•             Rozwój zawodowy i przyjazną atmosferę pracy

 

Uprzejmie informujemy, że kontaktujemy się tylko z wybranymi Kandydatami

 

Prosimy o przesłanie CV wraz z listem motywacyjnym na adres:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , w tytule proszę wpisać stanowisko sekretarka

 

CV przyjmowane są do dnia.30 10.2016r., wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych dla celów rekrutacji.

PRAKTYKI W KANCELARII

 

Kancelaria Dalkowska Jeżowska Radcowie Prawni nawiąże współpracę ze studentami III-V roku studiów prawniczych (studia stacjonarne i zaoczne) zainteresowanych tematyką spraw gospodarczych i cywilnych w celu odbycia praktyki. Mile widziana znajomość języków obcych, w szczególności języka angielskiego. Proszę o kierowanie CV na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dopiskiem praktyki. 

OGŁOSZENIE W SPRAWIE PRAKTYK

 

Kancelaria Radcy Prawnego Grzegorza Neumanna ULTIMO al. Wojska Polskiego 22/4, 70 – 471 Szczecin przyjmie na bezpłatne praktyki studentów II – V roku prawa.

 

Od kandydatów oczekujemy:

 bardzo dobrej znajomości pakietu MS Office

 bardzo dobrej organizacji czasu pracy

 samodzielności

 rozwiniętych umiejętności komunikacyjnych

 zaangażowania

 

Do obowiązków praktykanta należeć będzie:

 kontrola obiegu korespondencji

 bieżąca obsługa sekretariatu Kancelarii, kontakt z klientami i sądami

 przygotowywanie projektów pism procesowych, opinii prawnych

 analizowanie orzecznictwa

 

W przypadku wybranych kandydatów Kancelaria przewiduje możliwość zaoferowania stałej współpracy.

 

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV na adres mailowy:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dopiskiem:

 

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie praktyk dla potrzeb procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 roku o ochronie danych osobowych, Dz.U.2014.1182 j.t. ze zm.”

 

Jednocześnie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.

Federacja Konsumentów

Federacja Konsumentów – Oddział w Szczecinie poszukuje kandydatów do pracy na stanowisko:

 

Prawnik

Wymagane wykształcenie wyższe prawnicze.

Oferujemy zatrudnienie na podstawie umowy o dzieło, dwa dni w tygodniu.

 

Jesteśmy także zainteresowani nieodpłatnymi praktykami dla studentów prawa.

 

Federacja Konsumentów 

Ul. Koński Kierat 15/U6 II Piętro

70 – 563 Szczecin
(91) 488-15-97

Płatne praktyki studenckie

Grupę TOM tworzy 7 spółek zajmujących się nowoczesnym i ekologicznym recyklingiem. Szerokie spektrum działalności biznesowej spółek w połączeniu z ich intensywnym rozwojem oraz liczne transakcje na rynku nieruchomości i ubezpieczeń składają się na dynamiczne środowisko pracy dla osób ambitnych, otwartych, odpowiedzialnych, które potrafią wykorzystywać prawo jako narzędzie do rozwiązywania problemów a nie kreowania barier i ograniczeń.

 

W związku z rozwojem Grupa TOM poszukuje studentów kierunku Ekonomiczno-Prawnego oraz studentów kierunku Prawo, którzy są  zainteresowani odbyciem   PŁATNYCH PRAKTYK STUDENCKICH,

jak również poszukuje kandydatów/tek na stanowisko pracy:        PRAWNIK 

 

Miejsce pracy/praktyk:                           Szczecin, ul. Pomorska 112
Nr referencyjny ogłoszenia:                  LAW.06/2016

 

Zakres Obowiązków:

 • sporządzanie oraz opiniowanie projektów umów;
 • codzienna współpraca z działami sprzedaży poszczególnych spółek;
 • udział w negocjacjach;
 • zajmowanie się sprawami korporacyjnymi (KRS, uchwały, pełnomocnictwa);
 • udzielanie porad prawnych oraz przygotowywanie pism, opinii i informacji prawnych;
 • wsparcie wewnętrznych działów, w szczególności w obszarze prawa pracy;
 • nadzór nad zarządzaniem nieruchomościami należącymi do poszczególnych spółek wchodzących w skład grupy;
 • aktywny udział w procesie wynajmu nieruchomości – pozyskiwanie najemców i negocjowanie warunków najmu.

 

Profil Kandydata:

 • wykształcenie prawnicze – mile widziani studenci;
 • dobra znajomość prawa kontraktów, handlowego, pracy oraz cywilnego;
 • samodzielność w działaniu, inicjatywa i ukierunkowanie na rozwiązanie problemu;
 • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office;
 • bardzo dobra organizacja czasu pracy i umiejętność pracy wielowątkowej;
 • odporność na stres;
 • umiejętność pracy w zespole, wysoko rozwinięte umiejętności komunikacyjne i interpersonalne;
 • zainteresowanie branżą IT oraz znajomość prawa ubezpieczeń będzie dodatkowym atutem.

 

Oferujemy:

 • możliwość zdobycia doświadczenia w firmie z ponad 25 letni doświadczeniem na rynku oraz możliwość realizacji własnych pomysłów;
 • udział w ciekawych projektach, tym samym rozwój zawodowy;
 • pracę w dynamicznym zespole zorientowanym na cel i efekty;
 • możliwość nawiązania długoterminowej współpracy;
 • atrakcyjne wynagrodzenie.

 

By aplikować:

Prosimy o przesłanie wiadomości email na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

wraz z załączonym CV oraz Listem Motywacyjnym.

W tytule maila proszę koniecznie podać nr ref. ogłoszenia: LAW.06/2016


Proszę pamiętać by zawrzeć oświadczenie w sprawie wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z Ustawą z dn. 29.08.97 o Ochronie danych Osobowych Dz. U. nr 133 poz. 883 z późn. zm.). Firma zastrzega sobie prawo do odpowiedzi tylko na wybrane oferty.

Praktyki w kancelarii notarialnej

PRZYJMĘ STUDENTÓW NA NIEODPŁATNĄ PRAKTYKĘ W KANCELARII NOTARIALNEJ W SZCZECINIE

 

W NASTĘPUJĄCYCH MIESIĄCACH 2016 R.:

- LIPIEC,

- SIERPIEŃ

- WRZESIEŃ,

- PAŹDZIERNIK.

 

OSOBY ZAINTERESOWANE PROSZONE SĄ O OSOBISTE ZŁOŻENIE CV W SIEDZIBIE KANCELARII ALBO O PRZESŁANIE CV NA ADRES E-MAIL: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dopiskiem „PRAKTYKI 2016

 

UPRZEJMIE INFORMUJĘ, ŻE SKONTAKTUJĘ SIĘ WYŁĄCZNIE Z WYBRANYMI KANDYDATAMI W CELU USTALENIA SZCZEGÓŁÓW PRAKTYKI.

 

PO POMYŚLNYM ODBYCIU PRAKTYKI, ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ PODJĘCIA DALSZEJ WSPÓŁPRACY.

 

KONTAKT: KANCELARIA NOTARIALNA NOTARIUSZA CEZAREGO BORYSA POTAMANA, UL. 5 LIPCA 9/1, SZCZECIN. 

„Rosicki, Grudziński & Co.” Kancelaria Radców Prawnych w Szczecinie

„Rosicki, Grudziński & Co.” Kancelaria Radców Prawnych w Szczecinie informuje o naborze na stanowisko:

 

 

SAMODZIELNEGO ASYSTENTA

DO SPRAW PRAWNYCH

 

 

Kancelaria poszukuje w szczególności osób, które:

 • posiadają dobrą znajomość przepisów prawa i umiejętność ich zastosowania w praktyce,
 • są gotowe do samodzielnej pracy pod kierunkiem radcy prawnego,
 • są nakierunkowane na systematyczny rozwój swoich umiejętności,
 • cechują się sumiennością i punktualnością i odpowiedzialnością.

 

 

Oferta niniejsza kierowana jest do studentów IV i V roku studiów – zarówno stacjonarnych, jak i niestacjonarnych.

 

 

W przypadku wybranych osób Kancelaria przewiduje możliwość zaoferowania stałej współpracy.

 

 

Zgłoszenia, w postaci krótkiej wiadomości wraz z załączonym CV oraz listem przewodnim, prosimy wysyłać pocztą e-mail na adres:

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kancelaria zastrzega sobie prawo do odpowiedzi jedynie na wybrane zgłoszenia.

 

Praktyki w Ministerstwie Gospodarki Morskiej

Studenci kierunku Prawo po 3 roku oraz studenci kierunku Administracja II stopnia zainteresowani odbywaniem nieodpłatnych praktyk w Ministerstwie Gospodarki Morskiej (Warszawa) w miesiącach lipiec, sierpień, wrzesień proszeni są o przesłanie zgłoszenia zawierającego imię, nazwisko, rok i kierunek studiów oraz preferowany miesiąc praktyk na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do dnia 1 czerwca 2016 r.

Płatne praktyki w Deloitte

 

Akademickie Biuro Karier US zaprasza do udziału w płatnych praktykach organizowanych przez Firmę Deloitte.

 

Doradztwo Podatkowe oferuje kompleksowe usługi obejmujące wszystkie aspekty działalności naszych klientów. Doradzamy przedsiębiorstwom w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych, a pracodawcom w zakresie podatku PIT. Nasze usługi obejmują również ceny transferowe, fuzje i przejęcia, podatek VAT i akcyzę, cło, międzynarodowe prawo podatkowe, postępowania podatkowe i sądowe, ryzyko podatkowe, podatki w systemach IT. Częścią naszej firmy jest też zespół BPO świadczący outsourcing księgowy, podatkowy oraz kadrowo-płacowy.

 

Razem tworzymy skuteczną drużynę indywidualności z pasją do tego, co robimy w życiu zawodowym i osobistym. Wielu z nas zaczynało przygodę z Deloitte od płatnych praktyk czy Akademii Biznesu.  

Jeśli jesteś...

- studentem III, IV lub V roku studiów lub absolwentem,

- osobą ambitną, nastawioną na rezultaty i pracę w zespole,

- osobą o dobrej znajomości języka angielskiego i zdolnościach analitycznych,

a dodatkowo…

- interesujesz się podatkami i chcesz rozwijać się w tym obszarze,

- wykazujesz inicjatywę w działaniu i lubisz wyzwania,

#postawkropkę z Deloitte!

 

Szczegóły na stronie www.abk.univ.szczecin.pl

PRAKTYKI WAKACYJNE W HELSIŃSKIEJ FUNDACJI PRAW CZŁOWIEKA

 

Zapraszamy studentów prawa do odbycia miesięcznych, nieodpłatnych, wakacyjnych praktyk studenckich w dziale prawnym Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka!

Termin: wybrany miesiąc – lipiec, sierpień lub wrzesień 2016 r.

Termin nadsyłania zgłoszeń: do 4 maja 2016 r.

Miejsce: siedziba HFPC - ul. Zgoda 11, Warszawa

 

W ramach praktyk wakacyjnych w dziale prawnym Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka studenci będą brali udział:

 • w pracach zespołu wstępnej analizy spraw napływających do HFPC oraz w pracach programów merytorycznych (np. Programu Spraw Precedensowych, Programu Interwencji Prawnej, Obserwatorium Wolności Mediów w Polsce, Programu Artykuł 32);
 • w rozprawach sądowych jako obserwatorzy z ramienia HFPC;
 • w organizowanych przez HFPC szkoleniach i seminariach;
 • w spotkaniach dotyczących najważniejszych krajowych oraz światowych problemów z zakresu praw człowieka, prowadzonych przez uznane autorytety z zakresu ochrony praw człowieka w Polsce.

Z przyjemnością pragniemy również poinformować, że od wakacyjnych praktyk studenckich w 2016 r. studenci będą mieli możliwość uczestnictwa w cyklach warsztatów szkoleniowych, m.in. w 10-godzinnym cyklu warsztatów w zakresie sporządzania skargi do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Warsztaty szkoleniowe będą prowadzone przez uznanych ekspertów, zaś za ich pomyślne ukończenie studenci otrzymają certyfikaty.

W ramach odbywanych praktyk, studenci prawa będą objęci merytoryczną opieką pracowników działu prawnego HFPC. Praktyki wakacyjne w HFPC są podstawą do zaliczenia obowiązkowych praktyk studenckich.

 

Dzięki praktykom w Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka studenci prawa mogą:

 • pomagać ofiarom naruszeń praw człowieka oraz dowiedzieć się na czym polegają aktywne działania na rzecz ochrony praw człowieka w Polsce;
 • zetknąć się z precedensowymi sprawami sądowymi i administracyjnymi;
 • zrozumieć jak prawa człowieka przenikają różne dziedziny prawa;
 • poznać jednych z najlepszych ekspertów z zakresu praw człowieka w Polsce;
 • zdobyć umiejętności praktyczne i wiedzę, które mogą być przydatne przy wykonywaniu różnych zawodów prawniczych oraz pracy w urzędach lub kancelariach.

Zgłoszenia wraz z CV oraz krótkim opisem, dlaczego chcieliby Państwo odbywać praktyki w HFPC prosimy wysyłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Do wybranych kandydatów zwrócimy się z prośbą o przygotowanie odpowiedzi na kazus, a następnie przeprowadzimy rozmowę kwalifikacyjną.

Praktyki letnie w Hogan Lovells

Warszawskie biuro międzynarodowej kancelarii Hogan Lovells poszukuje studentek i studentów IV i V roku oraz absolwentów wydziału prawa zainteresowanych odbyciem płatnych praktyk w czerwcu, lipcu, sierpniu oraz we wrześniu 2016 roku.

 

Wymagania:

 • - student/ka lub absolwent/ka studiów prawniczych z bardzo dobrymi wynikami w nauce
 • - bardzo dobra znajomość języka angielskiego - poziom Advanced
 • umiejętność efektywnej współpracy w zespole

 

Oferujemy:

 • praktykę w wybranym miesiącu j. w.
 • możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego oraz rozwoju pod opieką doświadczonych prawników
 • miłą atmosferę
 • dla najlepszych – możliwość stałego zatrudnienia
 • praktykę w godzinach 9:00 – 18:00 z godzinną przerwą obiadową

 

Termin przesyłania zgłoszeń – do 30 czerwca 2016 (czwartek). 

 

Doświadczenie zawodowe nie jest wymagane. Osoby zainteresowane programem praktyk letnich prosimy o przesłanie CV i listu motywacyjnego w języku polskim i angielskim oraz wypełnionego formularza: FORMULARZ - PRAKTYK LETNICH 2016 na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Formularz do pobrania na stronie:

http://careers.hoganlovells.com/local/Poland/pl-pl/Strony/Vacancies.aspx

 

W temacie e-maila prosimy zaznaczyć "PRAKTYKI: [DEPARTAMENT] [MIESIAC PRAKTYK]".

 

Prosimy o dopisanie następującej klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Hogan Lovells (Warszawa) LLP Oddział w Polsce z siedzibą w Warszawie, ul. Nowogrodzka 50 moich danych osobowych zawartych w dokumentach aplikacyjnych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z przepisami ustawy z 29.08.1997 o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926)”.

 

Uprzejmie informujemy, iż kontaktujemy się z wybranymi kandydatami. Kandydaci zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną oraz test językowy. W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt: Barbara Wawryniuk, Office Manager, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Hogan Lovells (Warszawa) LLP Spółka partnerska Oddział w Polsce; ul. Nowogrodzka 50; 00-695 Warszawa; T: +48 22 529 29 00; F: +48 22 529 29 01

Praktyki we Frankfurcie

 

Naukowa platforma internetowa „Studia-o-Polsce.Interdyscyplinarnie” www.pol-int.org przy Centrum Interdyscyplinarnych Studiów o Polsce Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą oraz Collegium Polonicum w Słubicach oferują od maja/czerwca 2016 (data do uzgodnienia)

praktykę dla studentów pierwszego i drugiego stopnia

(20/40h tygodniowo na 3-6 miesięcy).

 

Do składania podań zapraszamy studentów zainteresowanych aktualnymi badaniami związanymi z polską nauką, pracą redakcyjną oraz humanistyką cyfrową, ze znajomością języka polskiego i angielskiego na poziomie co najmniej B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (CEFR).

 

Praktyka obejmuje:

 przeprowadzanie kwerend,

 współpracę w zakresie pozyskiwania funduszy,

 współpracę z redakcją przy koordynacji prac nad przygotowywaniem recenzji,

 napisanie jednej recenzji naukowej,

 aktualizowanie strony internetowej.

 

Oferujemy:

 udział w procesie pozyskiwania funduszy oraz w pracy redakcji interdyscyplinarnej i międzynarodowej platformy naukowej,

 możliwość zdobycia doświadczenia w zakresie finansowania projektów oraz w pracy z elektronicznym modelem publikacji tekstów naukowych,

 udział w przygotowywaniu imprez naukowych,

 pracę w młodym i dynamicznym zespole, który jest otwarty na nowe pomysły.

 

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie www.pol-int.org.

Osoby zainteresowane prosimy o składanie podań do 06.03.2016. List motywacyjny i CV w formie tabelarycznej prosimy przesłać w jednym dokumencie PDF na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W razie pytań dotyczących praktyk prosimy o kontakt z koordynatorką projektu, Kathariną Kowalski (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Rozmowy kwalifikacyjne odbędą się 16.03.2016 we Frankfurcie nad Odrą. Nie pokrywamy kosztów podróży. Niestety nie możemy zaoferować żadnego wynagrodzenia. Informacje o możliwościach finansowania praktyk można uzyskać na stronie https://www.daad.de/ausland/praktikum/stipendien/de/.

Praktyka w kancelarii


Kancelaria Radcy Prawnego poszukuje studenta

na praktykę studencką.

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV na adres mailowy:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Kontakt tel:  91 455 53 55/ 512 290 155

Kancelaria Adwokacka zatrudni pracownika

Polsko-Niemiecka Kancelaria Goldenstein w Szczecinie zatrudni studenta III-V roku studiów niestacjonarnych/absolwenta prawa.

Wymagania: znajomość języka niemieckiego na poziomie komunikatywnym.

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie CV pod adres:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Praktyki w Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka

Zapraszamy studentów prawa do odbycia semestralnych, nieodpłatnych praktyk studenckich w Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

 

Termin: wybrany dzień tygodnia w semestrze zimowym w roku akademickim 2015/2016, w okresie od 18 lutego 2016 r. do 6 czerwca 2016 r.

 

Termin nadsyłania zgłoszeń: do 2 lutego 2016 r.

 

Miejsce: siedziba HFPC - ul. Zgoda 11, Warszawa

 

Dzięki praktykom w Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka studenci prawa mogą:

 • pomagać ofiarom naruszeń praw człowieka,
 • dowiedzieć się na czym polegają aktywne działania na rzecz ochrony praw człowieka w Polsce,
 • zetknąć się z precedensowymi sprawami sądowymi i administracyjnymi,
 • zrozumieć jak prawa człowieka przenikają różne dziedziny prawa (prawo cywilne, karne, administracyjne),
 • poznać jednych z najlepszych ekspertów z zakresu praw człowieka w Polsce (m.in. prof. Ireneusz Kamiński, dr Piotr Kładoczny, dr Dorota Pudzianowska),
 • zdobyć umiejętności praktyczne i wiedzę, które mogą być przydatne przy wykonywaniu różnych zawodów prawniczych oraz pracy w urzędach lub kancelariach,
 • poznać funkcjonowanie sądów poprzez uczestnictwo w rozprawach jako obserwatorzy.

 

Praktykanci będą uczestniczyli w pracach zespołu wstępnej analizy spraw napływających do HFPC oraz w programach merytorycznych (np. Program Spraw Precedensowych). Każdy dzień praktyk będzie się rozpoczynał od spotkania / mini-wykładu nt. aktualnych działań podejmowanych przez HFPC lub najważniejszych krajowych czy światowych problemów z zakresu praw człowieka. Prawnicy HFPC będą się starali zachęcać praktykantów do uczestnictwa w organizowanych przez Fundację konferencjach i seminariach.

 

Praktyki semestralne w HFPC są podstawą do zaliczenia obowiązkowych praktyk studenckich.

 

Zgłoszenia wraz z CV oraz listem motywacyjnym prosimy wysyłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Termin nadsyłania zgłoszeń: do 2 lutego 2016 r.

 

Z wybranymi kandydatami zostanie przeprowadzona rozmowa kwalifikacyjna.

Wódkiewicz Sosnowski

Wódkiewicz Sosnowski Adwokaci i Radcowie prawni sp.j. poszukuje absolwentów Wydziału Prawa lub studentów V roku studiów do współpracy w charakterze

menadżera projektu tworzenia usług prawniczo-rozwojowo-szkoleniowych

realizowanych w świecie rzeczywistym oraz dedykowanych platformie IT.

tel 91 489 36 81-84, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KANCELARIA ADWOKATA I RADCY PRAWNEGO

KANCELARIA ADWOKATA I RADCY PRAWNEGO

Matuszewska – Milkiewicz S.C.

z siedzibą w Szczecinie przy al. Piastów 74/11

 

PILNIE poszukuje studentki/studenta, co najmniej drugiego roku studiów na stanowisko:

 

Sekretarz – Asystent

 

Wymagania:

·         wysoka kultura osobista

·         dobra znajomość obsługi komputera (WORD, EXCEL)

·         bardzo dobra organizacja pracy

·         komunikatywność

·         sumienność, staranność

·        zapewnienie przestrzegania tajemnicy zawodowej radcy prawnego i adwokata w zakresie wymaganym przez personel kancelarii

 

Oferujemy:

·        przeszkolenie z zakresu obsługi urządzeń biurowych oraz z obowiązków sekretarza -asystenta radcy prawnego/adwokata

·        umowę zlecenia

·        pracę w wymiarze około 20 godzin tygodniowo

 

CV wraz z listem motywacyjnym prosimy przesyłać drogą elektroniczną na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Prosimy o dołączenie klauzuli: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacyjnego, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2014 r. poz. 1182, poz. 1662, z 2015 r. poz. 1309)”.

 

 

Kontakt: 91 488 37 14, 91 434 75 77

Kancelaria Adwokacka

 

Kancelaria Adwokacka Adwokat Monika Kowalczyk-Solak, Adwokat Tomasz Milewski, Adwokat Grzegorz Dutkiewicz poszukuje studentki studiów zaocznych kierunku prawo na stanowisko sekretarki. 

 

Aplikacje należy wysyłać na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

Ogłoszenia Dziekanatów

Ogłoszenia Prawo – studia stacjonarne jednolite magisterskie
Ogłoszenia Prawo – studia niestacjonarne jednolite magisterskie
Ogłoszenia Administracja I stopnia – studia stacjonarne
Ogłoszenia Administracja II stopnia – studia stacjonarne
Ogłoszenia Ekonomiczno-prawny I stopnia – studia stacjonarne
Ogłoszenia Ekonomiczno-prawny II stopnia – studia stacjonarne
Ogłoszenia Stacjonarne studia doktoranckie
Ogłoszenia Niestacjonarne studia doktoranckie
logo us


Rektorat US
al. Papieża Jana Pawła II 22a,
70-453 Szczecin


Wydział Prawa i Administracji
ul. Narutowicza 17A,
70-240 Szczecin
Kontakt:
tel. (091) 444 28 26
fax. (091) 444 28 46
wpia@wpiaus.pl
www.wpiaus.pl
0,000 seconds (+0,000); 3,70 MB (+3,698) - time