2014
now browsing by tag
Wyniki I etapu!
Wyniki I etapu!
Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowali się z następującą ilością punktów :
1. Łukasz Buczek – 22 punkty
2. Marta Frątczak – 21 punktów
3. Marta Iśko
Paulina Bródka
Joanna Konenc
Justyna Kokoszka
Sebastian Płachecki
zdobyli 20 punktów.
Ze względu na to, że 5 osób zdobyło taką samą liczbę punktów do finału przechodzi 7 osób, a nie 6.
Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim za udział
Emotikon wink
Osoby, które chcą się dowiedzieć jaką liczbę punktów zdobyły prosimy o email.
Konkurs Prawa Administracyjnego 2014
Administracyjne Koło Naukowe zaprasza wszystkich chętnych studentów do wzięcia udziału w konkursie prawa administracyjnego, który odbędzie się 20 maja (wtorek) o godzinie 15:30 w sali 7 na Piastów.
Konkurs składa się z 2 etapów.
1 etap, który odbędzie się 20 maja obejmuje test 25 pytań jednokrotnego wyboru (10 pytań z części ustrojowej i 15 pytań z części materialnej).
6 najlepszych uczestników zakwalifikuje się do etapu ustnego, który odbędzie się 27 maja i wyłoni 3 najlepsze osoby. Każdy finalista otrzyma 3 pytania i czas na przygotowanie odpowiedzi.
Nagrody:
- 5 z egzaminu z prawa administracyjnego za zajęcie 1,2 i 3 miejsca na etapie ustnym
- książkowe
ZGŁOSZENIA PROSZĘ PRZESYŁAĆ DO 20 MAJA DO GODZINY 12:00 na maila : aknszczecin@onet.pl (imię, nazwisko, rok studiów)
Zmiana w TEA 2014!
Uwaga, ze względu na to, że starszy chorąży sztabowy zobowiązany jest brać udział w innych uroczystościach w poniedziałek o godzinie 13:30-14:30 odbędzie się wykład Bartosza Wilka (student III roku prawa), który zakończy wykłady w tym dniu!
Tydzień Edukacji Administracyjnej 2014
14 kwietnia 2014 – 17 kwietnia 2014
14 kwietnia 2014 o 09:30 do 17 kwietnia 2014 o 16:15
Administracyjne Koło Naukowe organizuje po raz kolejny Tydzień Edukacji Administracyjnej od 14 do 17 kwietnia.
Program TEA
Dzień 1 – 14.04 (poniedziałek) sala 222.
BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE.
• 9:30 – 9:50
Przemowa Opiekuna Naukowego AKN – dr hab. prof. US Aleksandry Monarchy-Matlak
Przemowa Prezesa AKN
• 10:00 – 10:45 / wykład
„Pali się” – Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej
Zagadnienia dotyczące ochrony przeciwpożarowej
• 11:00 – 12:00 / wykład
„Zespoły zarządzania kryzysowego” – Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie
Zagadnienia dotyczące m.in. stanu klęski żywiołowej
• 12:20 – 13:00 / wykład
„Bezpieczeństwo imprez masowych” – Komenda Miejska Policji w Szczecinie
• 13:30 – 14:30 / wykład
„Bezpieczeństwo publiczne a prawo do zgromadzeń” – Bartosz Wilk (student III roku prawa)
Dzień 2 – 15.04. (wtorek) sala 222.
OCHRONA ZDROWIA PUBLICZNEGO.
• 10:00 – 10:45
„Znaj swoje prawa, Pacjencie!” – mgr Marta Bażydło (doktorantka PUM)
Zagadnienia dotyczące Rzecznika Praw Pacjenta i ochrony praw pacjenta
• 11:00 – 12:00
„ E-WUŚ – Elektroniczna Weryfikacja Uprawnień Świadczeniobiorców” – p. Angelika Milkiwicz-Ławicka (Naczelnik Wydziału Spraw Ubezpieczonych, Zachodniopomorski Oddział Wojewódzki NFZ)
• 12:20 – 13:00
„Chroń się przed chorobami zakaźnymi!” – Pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie
• 13:30 – 14:30
„Modna dieta czy zasady racjonalnego odżywiania?” – dr n. med. Dominika Jamioł-Milc, (Zakład Biochemii i Żywienia Człowieka PUM)
• 14:45 – 15:45
„Ochrona zdrowia psychicznego” – dr n.med. Ewa Kramarz (psychiatra)
Dzień 3 – 16.04. (środa) sala 217
PRAWO BUDOWLANE.
• 10:00 – 10:45
„Wywłaszczenie nieruchomości” – mgr Krzysztof Kubasik, Pracownik Katedry Prawa Cywilnego i Handlowego
• 11:00- 12:00
‘Problematyka Kodeksu Budowlanego” – p. Jerzy Nowak (architekt i członek Rady Legislacyjnej działającej przy Izbie Architektów RP)
• 12:20 – 13:00
„Odpowiedzialność za katastrofy budowlane” – p. Andrzej Loch, Zastępca Dyrektora Wydziału Urbanistyki i Administracji Budowlanej UM
• 13:30 – 14:15
„Instytucja zgłoszenia a instytucja pozwolenia na budowę i rozbiórkę” – mgr Przemysław Zdyb, Pracownik Katedry Prawa i Postępowania Administracyjnego
• 15:15-16:00
„Legalizacja samowoli budowlanej” – dr Łukasz Dubiński, Pracownik Katedry Prawa i Postępowania Administracyjnego
Dzień 4 – 17.04. (czwartek), sala 222
WARSZTATY.
• 10:00 – 11:00 / szkolenie
„Skarga kasacyjna” – mgr Kinga Handzel-Urbańczyk, Pracownik Katedry Prawa Ochrony Środowiska
• 13:00 – 14:00 / szkolenie
„Zażalenie na postanowienie” – dr Przemysław Kledzik, Pracownik Katedry Prawa i Postępowania Administracyjnego
• 15:15 – 16:15 / szkolenie
„Odwołanie od decyzji administracyjnej” – dr Łukasz Dubiński, Pracownik Katedry Prawa i Postępowania Administracyjnego