GODZINY OTWARCIA SALONU DYSKUSYJNEGO


Szanowni Państwo,
OD 18 GRUDNIA 2017 roku Salon Dyskusyjny zaprasza w swoje progi całą społeczność Naszego Wydziału, bowiem drzwi do Salonu będą otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 – 17:00.
Zapraszamy na ciepłą herbatę oraz do skorzystania z zasobów Naszej „Strefy wolnej książki"

Opiekun Salonu Dyskusyjnego
Dominika Boniecka

„Tabu współczesności - samobójstwo. Implikacje kliniczne".

Szanowni Studenci!

Koło Naukowe Teoretyków Suicydologii ma zaszczyt zaprosić Państwa na spotkanie z dr. Bartoszem Wojciechowskim – adiunktem Uniwersyteckiego Centrum Edukacji US, psychologiem klinicznym, pracownikiem Punktu Pomocy Psychologicznej UCE na temat "Tabu współczesności – samobójstwo. Implikacje kliniczne".

Spotkanie odbędzie się 6 grudnia 2017 roku o godzinie 18:45 w Salonie Dyskusyjnym.

Serdecznie zapraszamy!

Spotkanie otwarte koła naukowego „CogitUS" w Salonie Dyskusyjnym

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do Salonu Dyskusyjnego już w najbliższy czwartek, tj. 30 listopada 2017 roku, gdzie o godzinie 16:00 odbędzie się spotkanie otwarte koła naukowego „CogitUS” poświęcone m.in. filozoficznej myśli Georga Wilhelma Friedricha Hegla.

Zapraszamy!

Spotkanie w Salonie Dyskusyjnym z mgr Kamilem Dąbrowskim

Szanowni Studenci!

 

Zastanawiacie się nad aplikacją, a może nad wyborem innej ścieżki kariery zawodowej, a im bliżej końca przygody akademickiej, tym myśli te są coraz częstsze?

Nic dziwnego – wybór trudny, możliwości wiele i o nich właśnie będzie rozmawiać z Naszym Gościem – aplikantem radcowskim mgr Kamilem Dąbrowskim z Katedry Prawa Konstytucyjnego i Integracji Europejskiej.  

 

Wszystkich Studentów zainteresowanych spotkaniem zapraszamy do Salonu 7 grudnia 2017 roku o godzinie 15:00, chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

 

Zapraszamy.

Dominika Boniecka

esja lokalna Koła Naukowego Nauk Penalnych „Ultima Ratio"

Dnia 20 listopada br. o godzinie 17:00 w Saloniku Dyskusyjnym WPiA (sala 019) odbędzie się sesja lokalna Koła Naukowego Nauk Penalnych „Ultima Ratio". KNNP „Ultima Ratio" działa na naszym Wydziale od 2012 roku. W ramach swej działalności zajmujemy się nie tylko prawem karnym materialnym i prawem karnym procesowym, ale także kryminalistyką, kryminologią, a także medycyną sądową.


Na zbliżającej się sesji lokalnej będziecie mogli posłuchać o problematyce kontratypu, o którym mowa w art. 269c k.k. i o wielu innych ciekawych tematach związanych z prawem karnym sensu largo.

Spotkanie rekrutacyjne Administracyjnego Koła Naukowego

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na spotkanie rekrutacyjne Administracyjnego Koła Naukowego, które odbędzie się 16 listopada 2017 roku w godzinach 12:00 – 13:30 w Saloniku Dyskusyjnym.

XXI Edycja Dni Edukacji Prawniczej

Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Szczecin serdecznie zaprasza na „XXI Edycję Dni Edukacji Prawniczej", które odbędą się w dniach 13-15 listopada 2017 roku w Saloniku Dyskusyjnym.

W trakcie trwania Dni Edukacji Prawniczej, zaplanowano szereg szkoleń i prelekcji, oraz kontakt z osobami pracującymi w zawodach prawniczych lub okołoprawnych.

Zapraszamy już w najbliższy poniedziałek, tj. 13 listopada 2017 roku od godziny 10:00.

Dominika Boniecka

opiekun Salonu Dyskusyjnego

Spotkanie informacyjne Koła naukowego Arbitrażu i Mediacji

Szanowni Państwo,

 

zapraszamy na spotkanie informacyjne Koła naukowego Arbitrażu i Mediacji, które odbędzie się w dniu 17 listopada 2017 roku o godzinie 15:00.

 

Dominika Boniecka

opiekun Salonu Dyskusyjnego

Salonik Dyskusyjny wznawia swoją działalność w nowej odsłonie

Szanowni Pracownicy oraz Studenci Wydziału Prawa i Administracji,

 

po dłuższej przerwie Salonik Dyskusyjny wznawia swoją działalność w nowej odsłonie.                       

 

Z tej okazji w dniu 09 listopada 2017 roku o godzinie 18:30 odbędzie się jedyne w swoim rodzaju spotkanie z dr Mikołajem Rylskim na temat „Jak przetrwać na uczelni? Oczami adiunkta.

 

Niniejsze spotkanie zainauguruje cykl spotkań tematycznych, które na stałe zagoszczą w kalendarium wydarzeń Saloniku.

 

Jednak Salonik Dyskusyjny w swojej nowej odsłonie to nie tylko aranżowane, cykliczne spotkania tematyczne, ale również miejsce spontanicznych spotkań przy kawie, o czym będą Państwo mieli okazję przekonać się już niebawem.

 

Tymczasem serdecznie zapraszamy do śledzenia życia Saloniku na profilu na Facebooku #salonikdyskusyjny oraz na stronie Wydziału w zakładce aktualności i przesyłania swoich propozycji tematów spotkań w ramach cyklu spotkań tematycznych do opiekuna Saloniku na adres: dTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Spotkanie z prof. S. Patti.

Dnia 25 czerwca 2014 r. w Klubie Dyskusyjnym Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego odbyło się spotkanie poświęcone tematyce odpowiedzialności za zobowiązania spółek handlowych. Gościem specjalnym spotkania był pracujący na rzymskim uniwersytecie La Sapienza Pan Profesor Salvatore Patti, znawca włoskiego prawa cywilnego i handlowego. W wydarzeniu uczestniczyło wielu pracowników Wydziału Prawa i Administracji US, a także inni goście.

 

Czytaj więcej...

Tydzień wymiany zagranicznej

W dniach 12-16 maja br. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego, w ramach tygodnia wymiany zagranicznej, gościliśmy pracowników naukowych z Uniwersytetu Cankiri Karatekin z Turcji. Podczas spotkania, które odbyło się w Salonie Dyskusyjnym  nasi goście poruszyli aktualne tematy z zakresu tureckiego prawa administracyjnego oraz stosunków międzynarodowych. Członkowie komitetu organizacyjnego spotkania z naszego Wydziału w swoich prezentacjach omówili aktualne problemy dotyczące następujących dziedzin, będących przedmiotem ich zainteresowań naukowych: Pani dr Krystyna Nizioł -  międzynarodowego prawa finansowego, Pani mgr Marzena Aftyka - publicznego prawa gospodarczego, a Pan mgr Przemysław Zdyb - polskiego prawa administracyjnego.

 

 

Spotkanie z prof. Hakana Turana

W dniu 15-go kwietnia br. Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego miał przyjemność gościć Pana prof. Hakana Turana z Uniwersytetu Hitit w Turcji. Spotkanie,  które odbyło się w Salonie Dyskusyjnym naszego Wydziału poświęcone zostało systemowi prawa administracyjnego w Turcji. Prezentacja naszego gościa zawierała elementy porównawcze systemu tureckiego i polskiego. Stanowiło to podstawę do późniejszej dyskusji na temat podobieństw i różnic obu systemów prawa administracyjnego, w którą zaangażowali się uczestnicy spotkania.

 

II edycja Międzynarodowych Zawodów o Puchar Znawców Gospodarczego Orzecznictwa Europejskiego

Uwaga:
II edycja Międzynarodowych Zawodów o Puchar Znawców Gospodarczego Orzecznictwa Europejskiego rozpocznie się w dniu 9 grudnia o godz. 15.30 w Salonie Dyskusyjnym WPiA.

Seminarium Koła Naukowego Prawa Polskiego i Porównawczego

W dniu 9 maja odbyło się seminarium Koła Naukowego Prawa Polskiego i Porównawczego.

W trakcie Seminarium wystąpili:

Michał Ziemski - Zawody prawnicze w Zjednoczonym Królestwie - barrister i solicitor

Radek Wasilewski - Niepełnosprawność wczoraj i dziś – niemieckie konstytucje wobec osób niepełnosprawnych (od Konstytucji Weimarskiej do współczesnej Ustawy Zasadniczej RFN)

Magdalena Marosz - Przemoc wobec dzieci – skala problemu na przykładzie państw wybranych

Paulina Zielińska - System prawny Korei Północnej – zagadnienia wybrane.

Aneta Klukowska - Preambuła i zasady podstawowe Konstytucji Federacyjnej Republiki Brazylii

W seminarium i dyskusji podsumowującej wystąpienia uczestniczyła Pani dr Bogna Baczyńska.

 

 

 

 


Konferencja "Prawo i Medycyna wobec współczesnych wyzwań stawianych przez rozwój kryminalistyki"

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland oddział Szczecin oraz Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Szczecin serdecznie zapraszają na
Konferencję "Prawo i Medycyna wobec współczesnych wyzwań stawianych przez rozwój kryminalistyki"

MIEJSCE: Sala Kopernikańska Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego SPSK 2 przy al. Powstańców Wlkp. 72

DATA: 25 kwietnia 2013r. godzina 13:30-18:00

Czytaj więcej...

Spotkanie Koła Prawa Handlowego

Koło Naukowe Prawa Handlowego zaprasza na spotkanie dotyczące reprezentacji spółek prawa handlowego, które odbędzie się we wtorek 23.04.2013 r. o godz. 11:30 w sali 217 (budynek przy ul. Narutowicza 17a).

W pierwszej części spotkania referat pod tytułem „Reprezentacja handlowych spółek osobowych a zakaz dokonywania czynności prawnych z samym sobą” wygłosi Maksymilian Saczywko (student WPiA Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu) – artykuł został opublikowany w PPH 2012, nr 11, s. 53 – 58.

Druga część spotkania zostanie poświęcona dyskusji na temat sposobu reprezentacji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w umowie między członkiem zarządu oraz w sporze z nim (art. 210 § 1 k.s.h.) – na marginesie wyroku SN z dnia 15 czerwca, II CSK 217/11. 

Czytaj więcej...

I Karnistyczne Spotkania Naukowe

Koło Naukowe Nauk Penalnych WPiA US ma zaszczyt zaprosić na I Karnistyczne Spotkania Naukowe, które odbędą się w dniach 24–25 kwietnia 2013 roku. 

Wydarzenia organizowane w ramach KSN dotyczyć będą m.in. zmian ustaw Kodeks postępowania karnego oraz Kodeks karny. W obliczu trwających prac Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Karnego pragniemy stworzyć pole do dyskusji nad potrzebą nowelizacji ustawy Kodeks postępowania karnego oraz ustawy Kodeks karny. Celem spotkań jest ukształtowanie świadomości studentów co do proponowanych zmian oraz udzielenie odpowiedzi na pytanie na ile trafne wydają się być owe zmiany.

Ponadto, w ramach cyklu spotkań z przedstawicielami zawodów prawniczych i pracownikami instytucji, których funkcjonowanie jest ściśle związane z naukami penalnymi, zaplanowane zostały wykłady otwarte poruszające istotne dla młodych prawników zagadnienia. Liczymy, że pozwoli to na wzbogacenie zasobu wiedzy studentów o naukach penalnych o nowe, inspirujące przemyślenia.

Dla uczestników przewidziane zwolnienia z zajęć.

Serdecznie zapraszamy!

Czytaj więcej...

Spotkanie z uczniami klasy patronackiej WPiA

W dniu 17 kwietnia 2013 r. o godz. 10.00 na Wydziale Prawa i Administracji US odbędzie się pierwsze spotkanie z uczniami klasy o profilu prawniczo-administracyjnym ZSP w Goleniowie, objętej patronatem WPiA US.

Młodzież będzie miała okazję uczestniczyć w pokazie czytelni i biblioteki wydziałowej oraz zaznajomić się z komputerowym systemem informacji prawnej. Uczniowie wysłuchają także wykładu „Podmiotowość prawna w polskim prawie cywilnym”, wygłoszonego przez dr Katarzynę Dadańską

Spotkanie Koła Naukowego Prawa Gospodarczego Publicznego

Koło Naukowe Prawa Gospodarczego Publicznego serdecznie zaprasza w dniu 11 kwietnia o godz. 13.00 na spotkanie Koła. Tematyką spotkanie będzie omówienie bieżących planów dotyczących działań podejmowanych przez Koło. Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy z Kołem.

Konkurs Wiedzy o Prawie Konstytucyjnym

Drodzy Państwo, szanowni Profesorowie i Doktorzy, koleżanki oraz koledzy studenci,

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż IV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Konstytucyjnym odbędzie się 28 maja 2013 roku (wtorek) w Białymstoku.

Po raz kolejny Towarzystwo Przyjaciół Prawa Konstytucyjnego przy Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku ma zaszczyt zaprosić studentów z całej Polski zainteresowanych tematyką prawa konstytucyjnego, zarówno kierunków prawniczych, jak i pokrewnych (politologia, administracja i in.) na sprawdzenie swojej wiedzy w gronie najlepszych z najlepszych.

 

Zainteresowanych udziałem zapraszamy na spotkanie w najbliższy czwartek o godz. 12:10 w gab. 310.

Czytaj więcej...

Seminarium "Ogólna charakterystyka wybranych kultur prawnych"

Członkowie koła naukowego "oKoło Kultury Prawne" zapraszają na seminarium naukowe poświęcone 


Ogólnej charakterystyce wybranych kultur prawnych

Seminarium odbędzie się w środę,  10 kwietnia, o godz. 16.00, w Salonie Dyskusyjnym.

III Edycja Konkursu Prawa Karnego

Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Szczecina zaprasza do wzięcia udziału w III Edycji Konkursu Prawa Karnego. Tegoroczne eliminacje odbędą się 11 kwietnia o godzinie 17.00 w sali 114 (ul.Piastów). Konkurs polega na rozwiązaniu testu, który składa się z 30 pytań wielokrotnego wyboru. Zagadnienia jakie obowiązują dotyczą prawa karnego materialnego. Do Finału przechodzi 7 osób z najlepszymi wynikami. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. W treści  prosimy o wpisanie nastepujących danych: imię, nazwisko, numer telefonu, adres e-mail oraz tryb studiów. Zgłoszenia przyjmujemy od 27 marca do 10 kwietnia.  Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe oraz będą zwolnieni z egzaminu z prawa karnego! Finał Konkursu już 18 kwietnia! Serdecznie zapraszamy i życzymy powodzenia!

Warsztaty z prawa finansowego dla studentów IV roku

Koło Naukowe Prawa Finansowego FiskUS zaprasza studentów IV roku na warsztaty z prawa podatkowego poświęcone rozwiązywaniu zadań egzaminacyjnych. Warsztaty odbędą 15 kwietnia, też 12.30 - 15.30. Podczas warsztatów zostaną przedstawione sposoby rozwiązywania przykładowych zadań egzaminacyjnych z: ordynacji podatkowej, podatku od nieruchomości, podatku od środków transportowych, podatku rolnego i leśnego, podatku od spadków i darowizn, podatku tonażowego. Liczba miejsc dla osób zainteresowanych 

uczestnictwem w warsztatach jest ograniczona! Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tydzień Edukacji Administracyjnej

logo TEA
Serdecznie zapraszamy na Tydzień Edukacji Administracyjnej (TEA) organizowany przez Administracyjne Koło Naukowe WPiA US.

TEA to cztery panele edukacyjne, w ramach których Pracownicy Katedry Prawa i Postępowania Administracyjnego, zaproszeni Goście oraz studenci należący do AKN będą prezentowali najciekawsze partie materialnego prawa administracyjnego.


Czytaj więcej...

Spotkanie Koła Naukowego Prawa Handlowego

Spotkanie Koła Naukowego Prawa Handlowego

Koło Naukowe Prawa Handlowego serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie, które odbędzie się w najbliższy wtorek (26 marca) o godz. 15:15 w Salonie Dyskusyjnym (budynek WPiA przy ul. Narutowicza 17 a).

Tematyką spotkania będzie wekslowe zabezpieczanie roszczeń, ze szczególnym uwzględnieniem dopuszczalności stosowania weksla w prawie pracy.
Actaiuris Punkt Pomocy Psychologicznej NKCK – Nadzór nad komornikami i czynnościami komorników oraz kontroli finansowej kancelarii komorniczych – szkolenia dla kadry sądów rejonowych

Ogłoszenia Dziekanatów

Ogłoszenia Prawo – studia stacjonarne jednolite magisterskie
Ogłoszenia Prawo – studia niestacjonarne jednolite magisterskie
Ogłoszenia Administracja I stopnia – studia stacjonarne
Ogłoszenia Administracja II stopnia – studia stacjonarne
Ogłoszenia Ekonomiczno-prawny I stopnia – studia stacjonarne
Ogłoszenia Ekonomiczno-prawny II stopnia – studia stacjonarne
Ogłoszenia Stacjonarne studia doktoranckie
Ogłoszenia Niestacjonarne studia doktoranckie
logo us


Rektorat US
al. Papieża Jana Pawła II 22a,
70-453 Szczecin


Wydział Prawa i Administracji
ul. Narutowicza 17A,
70-240 Szczecin
Kontakt:
tel. (091) 444 28 26
fax. (091) 444 28 46
wpia@wpiaus.pl
www.wpiaus.pl
0,000 seconds (+0,000); 3,77 MB (+3,765) - time