Harmonogram zajęć 2017/2018

Harmonogram zajęć 2017/2018

XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie

XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie

Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Gryficach

Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Gryficach

XI liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Szczecinie

XI liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Szczecinie

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie

I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Goleniowie

I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Goleniowie

IV Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kotarbińskiego w Gorzowie Wlkp.

IV Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kotarbińskiego w Gorzowie Wlkp. 

Wykład dr B. Baczyńskiej dla XIII LO

Dnia 4 listopada 2014 r. na Wydziale Prawa i Administracji odbyło się kolejne spotkanie z uczniami XIII Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie. Wykład pt. „Konstytucyjny, europejski i globalny system ochrony praw człowieka” wygłosiła dr Bogna Baczyńska.

Czytaj więcej...

Wykład dra M. Peno dla XI LO

Dnia 27 października 2014 r. na Wydziale Prawa i Administracji gościli uczniowie XI Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie, uczestnicząc w wykładzie nt. Wprowadzenie do głównych pojęć i problemów prawoznawstwa wygłoszonym przez dra Michała Peno. Był to pierwszy wykład z cyklu zaplanowanego na rok szkolny 2014/2015. Uczniowie XI LO co dwa miesiące będą uczestniczyć w zajęciach o charakterze wykładowo-ćwiczeniowym prowadzonych przez pracowników WPiA.

Czytaj więcej...

Wykład dr R. Jaworskiej-Stankiewicz

Dnia 30 września 2014 r. na Wydziale Prawa i Administracji odbyły się pierwsze zajęcia w roku szkolnym 2014/2015 dla uczniów XIII Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie. Wykład pt. „Rzymskie korzenie europejskiej kultury prawnej" wygłosiła dr Rita Jaworska-Stankiewicz.


Wykłady dla uczniów XIII Liceum Ogólnokształcącego odbywają się w ramach porozumienia z dnia 13 lutego 2014 zawartego pomiędzy Uniwersytetem Szczecińskim a Zespołem Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Szczecinie. W roku szkolnym 2014/2015 zaplanowanych jest 9 spotkań z uczniami.

Czytaj więcej...

Wykłady dla uczniów Liceów Ogólnokształtących

Dnia 24 marca 2014 r. gościliśmy na naszym Wydziale uczniów z czterech liceów z województwa zachodniopomorskiego. Dla uczniów z XI Liceum Ogólnokształcącego wykłady wygłosili dr Joanna Szyjewska-Bagińska (Problemy prawa autorskiego w Internecie) i ks. dr Grzegorz Harasimiak (Co komu wolno i dlaczego. O podstawach prawa karnego). Uczniowie z liceów w Chojnie i Goleniowie mieli okazję wysłuchać wykładu pt. Zasady postępowania cywilnego. Zasady sporządzania pozwu wygłoszonego przez mgr Aleksandrę Klich. Dla uczniów XIII Liceum Ogólnokształcącego wykład pt. Zasady i formy działania administracji publicznej przygotowała dr Ewa Koniuszewska.

Wszystkie wykłady cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów.

Czytaj więcej...

Wykład dla uczniów XIII LO

Dnia 11 lutego 2013 r. na Wydziale Prawa i Administracji odbyło się kolejne spotkanie z uczniami XIII Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie. Wykład pt. „Postępowanie karne – przebieg, organy, strony, środki zaskarżania” wygłosił dr Mariusz Nawrocki.

Czytaj więcej...

Wykłady dla uczniów XI LO i XIII LO

W dniu 28 stycznia 2014 r. Wydział Prawa i Administracji gościł uczniów z XIII Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie i XI Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie. Uczniowie XI LO wysłuchali wykładów  wygłoszonych przez dra Marka Tkaczuka (pt. „Periodyzacja dziejów ustroju państwa polskiego”) oraz dra Michała Peno (pt. „Ogólne zagadnienia dotyczące prawa, wstęp do prawoznawstwa”).

Dla uczniów XIII LO wykład dotyczący zagadnień z zakresu prawa karnego wygłosił mgr Remigiusz Rabiega.

Czytaj więcej...

II etap Olimpiady Wiedzy o Świecie Antycznym

Dnia 15 stycznia 2014 r. na Wydziale Prawa i Administracji US odbył się II etap Olimpiady Wiedzy o Świecie Antycznym. Uczestnicy w ciągu dwóch godzin rozwiązywali test przygotowany przez Komitet Główny Olimpiady.

Organizatorem Olimpiady Wiedzy o Świecie Antycznym jest Uniwersytet w Białymstoku. Olimpiada organizowana jest dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych (liceów ogólnokształcących, liceów profilowanych, techników, uzupełniających liceów ogólnokształcących i techników uzupełniających oraz dla uczniów ponadpodstawowych szkół średnich, ogólnokształcących i zawodowych, dających możliwość uzyskania świadectwa dojrzałości), zainteresowanej czasami starożytnymi.

 

Wszystkim uczestnikom II etapu życzymy pomyślnego wyniku testu i dalszych sukcesów!

Czytaj więcej...

Wykład dla uczniów XIII LO

29 października 2013 r. odbyło się spotkanie z uczniami II klasy o profilu społeczno – prawnym XIII LO w Szczecinie. Była to druga w tym roku wizyta  uczniów na jednym z cyklu wykładów organizowanych przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego.

Młodzież z XIII LO  uczestniczyła w wykładzie, wygłoszonym przez dr Bognę Baczyńską, pod tytułem: „Geneza oraz rozwój praw i wolności człowieka”.

Czytaj więcej...

Spotkanie z uczniami XIII Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie

W związku z odnowieniem współpracy z XIII Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie, 22 października 2013 r. na Wydziale Prawa i Administracji US, odbyło się spotkanie z uczniami klasy II o profilu społeczno – prawnym, objętej patronatem WPiA US.

Czytaj więcej...

Spotkanie z uczniami XI LO

W dniu 27 listopada na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego odbyło się spotkanie z uczniami XI LO w Szczecinie.

Wykład dla uczniów XI LO wygłosili Prodziekan ds. Studiów Stacjonarnych dr Katarzyna Dadańska oraz Prodziekan ds. Studiów Niestacjonarnych dr Marek Tkaczuk

 

Czytaj więcej...

Actaiuris Punkt Pomocy Psychologicznej NKCK – Nadzór nad komornikami i czynnościami komorników oraz kontroli finansowej kancelarii komorniczych – szkolenia dla kadry sądów rejonowych

Ogłoszenia Dziekanatów

Ogłoszenia Prawo – studia stacjonarne jednolite magisterskie
Ogłoszenia Prawo – studia niestacjonarne jednolite magisterskie
Ogłoszenia Administracja I stopnia – studia stacjonarne
Ogłoszenia Administracja II stopnia – studia stacjonarne
Ogłoszenia Ekonomiczno-prawny I stopnia – studia stacjonarne
Ogłoszenia Ekonomiczno-prawny II stopnia – studia stacjonarne
Ogłoszenia Stacjonarne studia doktoranckie
Ogłoszenia Niestacjonarne studia doktoranckie
logo us


Rektorat US
al. Papieża Jana Pawła II 22a,
70-453 Szczecin


Wydział Prawa i Administracji
ul. Narutowicza 17A,
70-240 Szczecin
Kontakt:
tel. (091) 444 28 26
fax. (091) 444 28 46
wpia@wpiaus.pl
www.wpiaus.pl
0,000 seconds (+0,000); 3,54 MB (+3,539) - time